Adam otunun faydaları nelerdir?

0
800
Mandragora officinarum
Adam otunun faydaları, adam otu egzama, adem ruhu otu, adam otu faydaları, yer adani bitkisi

Latince ismi Mandragora Officinarum bu bitkinin kökleri tıpkı bir insan figürünü andırdığı için adam otu ismini almıştır.

Adam otunun yararları (Mandragora officinarum)

Adam otu (Mandragora officinarum) bitkisi türlü faydaları ile şifa dağıtıyor. Şimdi sizlere adam otu bitkisinin sağlığımız için faydalarından bahsedeceğiz. Bu bitkinin en büyük özelliği uyuşturucu etkisi yaratmasıdır.
Doğanın insanlara sunmuş olduğu faydalı nebatlardan bir tanesi olan adam otu bitkisi, mavi ve mor renklerine hakim, geniş yapraklara sahip, kötü kokulu, zehirli ve uzun bir ömre sahip olan bir tür şifalı bitkilerdendir
Bu nedenle de ağrı kesici ilaçların içerisinde yer alır. Kişilerin acılarını azaltmada ya da yok etmede çok etkilidir. Ayrıca bitkinlik sorununun varsa da adam otu bitkisinin faydalarından yararlanabilirsiniz.
Adam otu bitkisi aynı zamanda cinsel performansı arttırır. Bu faydalarının yanı sıra merhem olarak cilt hastalıklarının da ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Özellikle egzama için oldukça etkilidir. Ancak adam otu bitkisi zehirli olduğu için kesinlikle hekim kontrolü dışında kullanılmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Pancar suyunun faydaları nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.