Gebelik Sonrası Göğüslerin Büyüklüğü Önemli Değildir

0
534

GÖĞÜSLERİN BÜYÜKLÜĞÜ HİÇ DE ÖNEMLİ DEĞİLDİR.Küçük göğüslü bazı kadınlar bu yüzden gerektiği kadar süt veremeyeceklerini düşünürler. Bu inanç için aslında pek bir neden yoktur. Bir kadın hamile değilken süt bezleri uyuşuk haldedir ve göğsün çok küçük bir kısmım teşkil eder. Göğsün büyük kısmı yağ tabakasından meydana gelmiştir.

Bu yağ da oraya sırf güzellikle maksadıyla yerleştirilmiştir her halde. Büyük göğüslerde çok, küçük göğüslerde az yağ tabakası vardır. Bir kadının hamileliği ilerledikçe, yumurtalıkların ifrazatı süt meydana getiren bu guddeleri tahrik ederek, onun gelişmesini ve büyümesini sağlar. Bu guddelere hizmet eden arter ve damarlar da genişler. Böylece göğüslerin üstündeki damarlar belirli bir hal alırlar. Bebeğin doğumundan bir kaç gün sonra gelen süt, göğüslerin daha da irileşmesine yol açar. Çocuklarını emziren kadınlara bakmış olan doktorlar, hamilelikten evvel çok küçük göğüsleri olan kadınların bile bol miktarda süt vereceğini kabul etmişlerdir.

Bir önceki yazımız olan Bebeklerde 4 ile 7 Aylık Emzirme Düzeni başlıklı makalemizde 4-7 aylık bebeğin sütten kesilmesi, bebeği memeden ayırma ve bebeği sütten kesme hakkında bilgiler verilmektedir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.