Kiraz sapının faydaları nelerdir?

0
780
Kiraz sapının faydaları nelerdir?

Yaz mevsiminin en çok tüketilen meyvelerinden biri olan kiraz, sadece tadı ile değil sapı ile de şifa dağıtarak mütenevvi hastalıklarının önlenmesini ve en önemlisi de aşırı kiloların önüne geçilmesini sağlıyor. Özellikle böbreklerinden şikayetçi olanların ödem sorununu engellemektedir. Kiraz sapının faydaları ve kullanım şekli şöyle;

Kiraz sapının faydaları nelerdir?
Kiraz sapının faydaları nelerdir?

Kiraz sapının faydaları

Kiraz sapı başta kilo vermek olmak üzere çeşitli sağlık problemlerinin önüne geçmektedir. Kiraz sapı vücuttaki su ve tuz tutulumunu engelleyecek, metabolizmayı hızlandıracak ve bölgesel zayıflama sağlayacaktır. Hem kirazın kendisi hem de kiraz sapı diyet ile fazlalıklarından kurtulmak isteyenlerin diyet listelerinde muhakkak yer edinmelidir
Tüm bunlar için kiraz sapı çayı kürünü denemelisiniz.
Ayrıca kiraz sapının yararları arasında artrit, romatizma, bronşite, gut hastalıkları, eklem kireçlenmesi ve damar sertliği gibi hastalıkları iyileştirmesi de yer alır.

Kiraz sapı nasıl hazırlanır?

Malzemeler:

Hazırlanışı: On iki saat boyunca kiraz saplarını suyun içinde bekleyin ve bu saatin sonunda 15 dakika kaynatın. Kaynamaya başladıktan sonra ateşten alın ve soğumasını beklerin. Daha sonra günde 3 öğün (sabah saat 10, öğlen 3 ve akşam 9’da) kiraz sapı çayını için. Zayıflamak isteyenler en fazla 14 gün bu kürü uygulamalılar.

Bir önceki yazımız olan Mate çayının faydaları nelerdir? başlıklı makalemizde Mate bitkisinin resmi, mate çayı ve mate çayının faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.