Mide Ülserine Bitkisel ve Doğal tedavi yöntemi

0
4

Mide Ülserine Ne İyi Gelir ? Bitkisel ve Doğal tedavi yöntemi var mıdır?

Mide ülseri, mide içi yara anlamına gelmektedir. Mide dokusunda yahut zarında bulunurlar ve boyutları milimden santimetreye kadar olabilir. Ayrıca ülser, mide kapakçığında ve oniki parmak bağırsağında da gözlemlenebilir. Kapakçıkta olan ülserler kapakçığın kısmi işlev kaybına neden olabilmektedir. Bazı bakteriler, sigara kullanımı ve yeme alışkanlıkları ülserlerin başlıca nedenleridir. Haricen bir çok mide hastalığında olduğu gibi ülserde de stres en önemli faktörlerden biridir. Mide ülseri, midede ağrı, yanma vb sıkıntılı belirtiler oluşturur. Rahat yemek yiyemez hatta çok su bile içemezsiniz. Bu tür şikayetlerinizin farkına vardıysanız elbetteki önce doktorunuza başvurmalı ve endoskopi yardımı ile ülser olup olmadığınızı öğrenmeli bu yönde tedavi edilmelisiniz. Ancak elbette ki midenize kendi başınıza da yardımcı olabilirsiniz. Bunun için yüzlerce yıldır kullanılan çeşitli yöntemler var.

Kantaron Yağı:

Sarı kantaronun zeytin yağında bekletilmesi ile oluşan kantaron yağının yara kapanmasındaki hızlı etkisi bilinmektedir. Her sabah aç karnına bir çay kaşığı bu yapdan içmek ülserinde çabuk kapamasına yardımcı olur

Soğan Haşlaması:

Ülser tedavisinde halk arasında kullanılan bir başka yöntemse haşlanmış soğan kürüdür. 15 gün boyunca her sabah iki küçük boy soğan haşlanır ve aç karnına yenir. Yaraların kapanmasında etkilidir.

Patates Suyu:

Patates rendelenir ve suyu çıkarılır. Her sabah bir su bardağı patates suyu aç karnına içilir ve bu şekilde 15 gün devam edilir. Patates suyu mideyi rahatlatır, yanma hissini geçirir ve yaraların kapanmasında önemli bir koruyucu görev yapar. Kesinlikle denenmesi gereken yöntemlerden biridir. Bir çok müzmin mide hastasının bu yolla rahatsızlıklarından kurtuldukları bilinmektedir.

Süs Biberi:

Biber yaralanan bölgelerdeki kan dolaşımını hızlandırarak iyileştirmeyi çabuklaştırmak için ilaç sektöründe de oldukça fazla kullanılır. Her gün aç karnına bir adet acı süs biberinin yutulması ilgili bölgedeki kanlanmayı çoğaltacağından iyileşme hızını da arttırır.

Bir önceki yazımız olan Damar sertliğinin belirtileri ve doğal tedavisi başlıklı makalemizde damar sertliği bitkisel tedavi yöntemleri ve Damar sertliğinin belirtileri hakkında bilgiler verilmektedir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.