Sizin için Adet Söktürücü Bitkisel kürler

0
5

Bitkisel Adet Söktürücü kürler

Adet gecikmesinin stres, yumurtlama dönemi rahatsızlıkları, hormonal problemler, hava değişimi gibi bir çok nedeni olabilir. Adet gecikmesi kadınlarda aşırı gerginliğe neden olur. Eğer adet gecikmeleriniz sürekli bir hal almamışsa bitkisel çözümlerden yararlanabilirsiniz ancak bu durum sürekli ise kesinlikle bir kadın doğum doktoruna görünmeli ve altında yatan nedeni bulup çözmelisiniz. Adet kanamasını kolaylaştıran bitkisel çözümleri sizler için yazımızda derledik…

Kantaron:
Kantaron bitkisi ile hazırlayacağınız çayı yemeklerden önce 2 fincan tüketebilirsiniz. Kantaron bitkisi kurutulmuş halde 1 bardağa 5 gram olacak şekilde on dakika kaynatılarak hazırlanmalı. Eğer toz halindeyse günde en fazla 2 gram tüketilmeli.

Kekik Çayı:
Günde 3 defa, bir bardak kaynamış suya bir tutam kekik konur, 10 dakika bekletilerek içilir.

Maydanoz:
Adet söktürücü özelliği bulunan maydanoz kadınlar için bu konuda şifadır denebilir. Günde 3 defa Bir bardak suya 3 ya da 4 gram kuru maydanoz konur 10 dakika beklenir ve içilir. Eğer maydanoz kurusu yok ise, maydanoz saplarını da bu şekilde kullanabilirsiniz, aynı etkiyi gösterecektir.

Biber:
Acı biberin bir çok  rahatsızlıkta faydası bulunduğu gibi, adet söktürme özelliği ile de kadınların bu probleminde oldukça yardımcıdır. Acı biber tozu, kaynamış suya bir tutam atılarak on dakika bekletilir ve içilir. Ayrıca acı biberi bu şekilde tüketemiyorsanız bir tutam toz acı biberi bal ile karıştırıp yiye de bilirsiniz.

Siyah ve Mavi Koho:
Bu bitki hormon dengesini sağlaması bakımından oldukça fazla önerilir. Çaylarınıza ya da salatalarınıza katarak kullanabilirsiniz. Ciddi bir adet söktürücüdür.

Dere Otu:
Rahim kasılmalarına yol açan dere otu bu özelliği ile adet söktürücüler sınıfında olan ve hamilelerin kesinlikle kullanmaması gereken dere otunu, güzelce yıkayıp çiğ bir halde tek başına ve iyice çiğneyerek tüketilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Pancar suyunun faydaları nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.